Kalendář závodů Českého poháru horských kol

Vytáhli jsme si informace ze stránek ČSC.

Časové změny zatraktivní pohárové MTB víkendy

Seriál Českého MTB – Strabag cupu 2020 je líhní a dokonalou přípravou českých reprezentantů pro nejvyšší světové soutěže, včetně olympijských her. Odtud čeští reprezentanti v posledních dvou cyklech přiváželi cenné kovy. Nemenší ambice má české cross country i pro olympiádu nadcházející, a tak jsou tratě Strabag cupu vybírány, konstruovány a kontrolovány podle světových kritérií.

Všechny závody v roce 2020 jsou zařazeny do kategorie C1, což zajišťuje zajímavý příděl bodů UCI do světových žebříčků, a to je jistě důvod, že Strabag cup jistě přivábí i atraktivní zahraniční konkurenci.

Český pohár – Strabag Cup je ale místem, kde se líhnou a vyrůstají závodníci už od nejmenších kategorií. A právě s ohledem na ně je program pohárových víkendů zásadně změněn. Stručně řečeno – jedná o prohození soboty s nedělí. Cílem je udržet žákovské a dětské kategorie v dějišti co nejdéle, pořadatelé jim totiž mají co nabídnout. Přichystány budou technické sekce, rozšířené na dvacítku různých typů a skoro na všech závodech budou postaveny speciální parkurové sekce tak, jak to bylo letos na Zadově.

Soutěž na technických sekcích se pojede v sobotu dopoledne. Časem by měli pořadatelé docílit toho, aby na všech závodech byl dostupný pumptrack.

Termíny Strabag cupu 2020:

4. – 5. dubna: Brno

25. – 26. dubna: Město Touškov

2. – 3. května: Zadov

30. – 31. května: Hlinsko

13. – 14. června: Bedřichov

10. – 12. července: Pec pod Sněžkou (mistrovství ČR).

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je petrfiala. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.