Dráhovou sezónu jsme zahájili přípravným soustředěním v Motole 29.10.-2.11. 2018.

Dráhové soustředění – velodrom Motol 2018 –  je opět jen minulostí.
I letos jsme si to opravdu užili, tentokrát bez úrazu.
Dvě vyrovnané tréninkové skupiny kadeti + junioři a mladší + starší žáci, k tomu skupina začátečníků, navíc trojice z Uničova… celkem 27 mladých cyklistů a tři zkušení trenéři.

Sezónu zahájíme Českým pohárem a současně Přebory SCM 10-11.11. a Mistrovstvím České republiky 17-18.11. V prosinci nás čeká 2x Omnium, a to 1-2.12. a 15-16.12.

Atletika pro rodinu 12. 6. 2018

Atletika pro rodinu je akce Českého svazu atletiky a my jsme měli tu čest, že jsme se mohli také zapojit, když jsme byli vybráni mezi 12 ti oddíly v ČR.

Hlavním cílem akce bylo zapojit také rodiče našich mladých ZLATÍČEK týmu.

Akce nám trochu pokazilo počasí, když se ochladilo už na konci víkendu a předpověď počasí nebyla moc příznivá- přeháňky, občas přívalové deště teplota kolem deseti stupňů.

Přes tento handicap jsme byli velice potěšeni slušnou účastí a zájmem dětí i rodičů.

Měli jsme připraveno deset disciplin – stanovišť. S ohledem na počet účastníků jsme tento počet zredukovali na čtyři základní atletické povinné discipliny a dvě discipliny na zpestření jako dobrovolné.

1. skok z místa, 2. hod raketkou, 3. slalomový běh a 4. štafetový běh, dobrovolné pak hod na koš, slalom s florbalovým míčkem nebo s míčem na kopanou.

Měli jsme možnost využít pro štafetový běh Senzorovou techniku, a proto se někteří mohli cítit jako na opravdových velkých závodech.

Vynikající atmosféru navodila soutěživost a rivalita nejen dětí, ale také rodičů, včetně volby fyzicky ne příliš náročných disciplin.

Všem účastníkům byl nejprve vysvětlen způsob závodění, nechyběly základy důležité pro sportování – rozklusání, rozcvičení, příprava na každou disciplinu a také společné vyklusání na závěr.

Samozřejmě nemohlo chybět důležité vyhodnocení, předání cen a nějakých pamlsků.

Chebský AQUATLON s účastí našich ZLATÍČEK

Po vynikajících výsledcích v závodě Večerní běhy Chebskem se naši členové přestavili v dalším atraktivním regionálním závodě.

PRVNÍ ZÁVOD Karlovarského triatlonového poháru

Jak dopadli naši mladí cyklisté – atleti na Chebském AQUATLONU?
ukazují výsledky: v pořadí prvních pět mužů do 20 ti let a dvě ženy: – čas plavání na 400m, čas běhu na 5 km a celkový výsledek
Hengerič Š.  1999 Plzeň M1            0:04:20   0:20:38   0:24:58
Polák F.        2000 KV Aréna M1      0:04:51   0:20:24   0:25:15
Slanina F.     2001 USK Akad.M1     0:05:34   0:20:31   0:26:05
Goga D.       2004 PROFI SPORT    0:07:54   0:18:24   0:26:18
Halbich T.     2002 PROFI SPORT    0:07:40   0:18:39   0:26:19

Stupková B. 2002 Slavia Karlovy Vary Z1
0:05:25    0:21:19    0:26:44
Srogoňová A. 2003 PROFI SPORT Cheb Z1
0:07:16    0:20:14    0:27:30
Všechna tří naše ZLATÍČKA měla nejlepší běh ze všech zúčastněných „mládežníků“ do 20 ti let.

Více na bikeri.cz

Blíží se nám přechod z tělocvičen opět ven na kolo.

Tělocvičny máme plánované do konce března. Podle toho jaké bude počasí, budou přecházet jednotlivé tréninkové skupiny ven na kolo.

Závodní tým I. končí v tělocvičně 22.3. 2018.

Stejné je to se spinningem, kde ovšem s ohledem na závody končíme už příští sobotu 10.3. (poslední sobotní spinning), středy budou pokračovat minimálně do konce března, možná déle.

Sledujte kalendář závodů, protože máme zájem zapojit více dětí do oblastních a krajských soutěží. Na krajská mistrovství (poháry) a republikové závody budeme provádět nominaci.

Na MČR v atletice přespolní běh 24. 3. 2018 je zatím tato nominace:

Srogoňová Alena, Šubrtová Vanda, Zoaitter René, Novák Filip, Fürbach Miroslav, Zůna Jan

Registrace závodníka je první krok k účasti na republikových závodech.

Pro rok 2018 mají licenci zatím v cyklistice:

junioři: Fiala Dominik, Nachmüller Jan, Novák Marek

kadeti/ky: Srogoňová Alena, Halbich Tomáš, Marek Adam

st. žactvo: Černá Kateřina, Goga David, Novák Filip, Ondrišík David, Zoaitter René,

ml. žáci: Fürbach Miroslav, Mansfeld Tadeáš

Tato licence opravňuje závodníka, dává mu možnost účasti na republikových závodech a MČR.

V atletice máme těch licencí mnohem více, protože licence je nutná už na všechny závody pořádané oddíly ČAS, včetně regionálních mistrovských závodů.

Na MČR v atletice crossu 24. 3. 2018 je zatím tato nominace:

Srogoňová Alena, Šubrtová Vanda, Zoaitter René, Novák Filip, Fürbach Miroslav, Zůna Jan

Kalendář plný závodů pro naše ZLATÍČKA – 2018

Rok 2018 jsme zahájili Chebskou běžeckou zimou, Noční běhy Chebskem, Pražským pohárem a Mistrovstrvím Prahy na dráze (cyklistika). Před sebou máme ještě celou řadu pohárů Českých, krajských a oblastních, i závodů veřejných – cyklistika, atletika, duatlony a triatlony.

Aktualizované přehledy závodů naleznete zde –  https://cyklistikacheb.cz/zavody/

BŘEZEN:

Aquatlon – Sobota 17.3. 2018 prezentace 9 hod, 400 m plavání a 5 km běh. Plavání v krytém plaveckém bazénu, běh na atletickém stadionu v Poohří a přilehlém okolí.
http://bikeri.cz/zavod/chebsky-aquatlon
ELIMON ÚSTÍ MTB CUP 2018 ÚSTÍ NAD LABEM – Sobota 17.3. 2018. Střížovický vrch, Ústí nad Labem (50.6734250N, 13.9930472E)
https://mtbs.cz/…/kategorie/kalendar-xc/rubrika/kalendar-xc…
Pražský pohár dráha Velodrom Praha – Středa 21. a 28. 3., 4. 4. a 11. 4. 2018, 20-22.4. ČP Praha
MISTROVSTVÍ ČR V PŘESPOLNÍM BĚHU – Sobota 24. března 2018 od 12.00 hodin.
Dolní Dobrouč – sportovní areál.
file:///C:/Documents%20and%20Settings/ucitel/Dokumenty/Downloads/propozice-mcr-v-prespolnim-behu%20(1).pdf
Horská kola XC BAHNO Linhart – Sobota 24. 3. 2018
http://bikeri.cz/zavod/xc-bahno-linhart
Horská kola XC BAHNO Tři Kříže – Sobota 31. 3. 2018 od 11 hod
http://bikeri.cz/zavod/xc-bahno-tri-krize

NÁSLEDUJÍ MĚSÍCE:

ČP SILNICE mládeže
8. 4. 2018 ZBRASLAV U BRNA ČP ZBRASLAV
15. 4. 2018 KYJOV ČP KYJOVSKÉ SLOVÁCKO
13. 5. 2018 MILEVSKO ČP MILEVSKO
10. 6. 2018 JESENÍK ČP JESENÍK
9. 9. 2018 HODKOVICE n.M ČP HODKOVICE
23. 9. 2018 ŽIDOVICE ČP ŽIDOVICE
Jsou to nedělní závody, kdy se v sobotu jedou silniční kriteria.

Další silniční závody v kraji
29.04. 2018 v 10:00 Kritérium Stará Chodovská Giro Chodov
13.05. 2018 v 10:00 Na Blatenský vrch Giro Chodov
02. 06. 2018 v 10:00 Lomnická časovka Vintířov Giro Chodov
27. 07. 2018 v 11:00 GP Březové u Sokolova Silniční                                                        28. 09. 2018 v 12:00 Časovka na  Andělskou horu silniční Dubina u K. Varů

Horská kola XCO ČP
20.04. – 21.04.18XC STRABAG ČP XCO #1 (C1)PRAHA – ŘEPY
05.05. – 06.05.18XC STRABAG ČP XCO #2 (C1) Brno
02.06. – 03.06.18XC STRABAG ČP XCO #3 (C1) Nové Město n/M
16.06. – 17.06.18XC STRABAG ČP XCO #4 (C2) ZADOV
01.07.18 XC STRABAG ČP XCO #5 (C1) BEDŘICHOV
21.07. – 22.07.18XC MISTROVSTVÍ ČR XCO PEC POD SNĚŽKOU
nám začíná soustředění Jánské Lázně  v době MČR, jsme hned vedle

Poháry horských kol a veřejné závody                                                                           07 04.18 v 11:15 XC Bahno – Letní kino Pohár CKK
15.04.18 v 10:00 Jarní MTB sprintyChodov CKK
28.04.18 v 10:00 Ašský bláteník Horská kola CKK, Chebský pohár
05.05. 18 v 10:00Františkolázeňské kritérium Chebský pohárek pro děti
20.05.18 XC Elimon Ústí MTB Cup – XC Letní kino Ústí nad Labem
26.05.18 XC Březovský Bike 2018 Březová u Sokolova
09.06.18 XC Elimon Ústí MTB Cup – XC Střížák Střížovický vrch v Ústí
10.06.18 XC Kadaňské XC Okruhy 2018 Úhošťany u Kadaně
17.06.18 v 10:00 Chodovský bike Horská kola CKK Pohár v MTB
17.06.18 v 10:00 Vlčí hřbet (Mariánská) Horská kola Pohár Peruna
23.06.18 v 11:00 Františkova bludička Horská
24.06.18 XC Ostrovské XC 2018 Ostrov
04.08.18 XC Wembloudovy Hrby 2018 Oudaplac – Areál u
25 08. 8 v 10:00 Vejprty Tour Horská kola Pohár Peruna
01.09.18 XC Can. Hasištejn Bike 2018 Autocamp Prunéřov u Kadaně
02.09.18 XC Elimon Ústí MTB Cup – XC Střížovický vrch v Ústí nad L.
07.09.18 XC HAVEN MTB SERIES 2018 Emerge Bakov nad Jizerou
08.09.18 v 10:00 Mezihorský vršek Horská kola Pohár Peruna
09.09.18 v 10:00 Antal bike Horská Aš, Vrch Háj
16.0918 v 10:00 Chodovský bikemaraton CKK Pohár v MTB
13.10.18 XC Cestou Pěti Potoků 2018 Klášterec nad Ohří
https://mtbs.cz/kategorie/kalendar-xc

ČP dráha
Sprinterské a stíhačské omnium, Praha Motol
TJ Kovo Praha 20. – 22. 4. 2018
Sprinterské a stíhačské omnium, Prostějov
SKC Tufo Prostějov 18.- 20.5.2018
5 500+1 TJ Favorit Brno 25.- 27.5.2018
Turné 4 drah 1.část SKC Petřín Plzeň 18.7.2018
Turné 4 drah 2. část Třebešín KOVO Praha 19.7.2018
Turné 4 drah 3. část SKC Tufo Prostějov 15.8.2018
Turné 4 drah 4. část TJ Favorit Brno 16.8.2018
Omnium Prostějov SKC Tufo Prostějov 1.-2.9.2018
FRAMAR – sprint, keirin Praha Třebešín
KOVO Praha 8.-9.9.2018

Běhy, duatlon,y triatlony
08. 04. 2018 v 09:00 Krásenský duatlon Pohár KV kraje v triatlonu
30. 04. 2018 v 19:45 Noční běhy Chebskem – Plesná
06. 05. 2018 v 10:00 Lumpův memoriál Běh Ašský dětský pohár,
08. 05. 2018 v 11:00 Merklínský duatlon Duatlon Pohár KV kraje
12. 05. 2018 v 10:00 Horský běh Merklín – Plešivec – Merklín Běh
26. 05. 2018 v 10:00 Bóžovo 51ka Běh, Horská kola Ašský pohár
26. 05. 2018 v 20:30 Noční běhy Chebskem – Luby
16. 06. 2018 v 10:00 Kros okolo Hainbergu Běh Ašský dětský pohár,
01.07. 2018 v 10:15 Ašský triatlon Triatlon Studánka u Aše
21. 07. 2018 v 09:00 Krásenský triatlon Xterra
28. 07. 2018 v 10:00 Železný dědek Triatlon
04. 08. 2018 v 10:00 Kiwi muž Xterra K. Vary Rolava
11. 08. 2018 v 10:00 Velká cena Sokolova Triatlon
11. 08. 2018 v 20:00 Noční běhy Chebskem – Dřenice Běh
18. 08. 2018 v 10:00 Dřevěný člověk Triatlon Jesenice u Chebu
25. 08. 2018 v 10:00 Bodenský triatlon Xterra Habartov
26. 08. 2018 v 15:00 Valdštejnova desítka Běh Cheb náměstí
03. 09. 2018 v 12:00 O pohár Fridricha Barbarrossy Běh Rozběhnito.cz
08. 09. 2018 v 11:00 Abertamský kros Běh
15. 09. 2018 v 18:45 Noční běhy Chebskem – Františkovy Lázně Běh
22. 09. 2018 v 09:40 Krásenský přespolní běh Běh
29. 09. 2018 v 09:00 Horský půlmaraton Běh
13. 10. 2018 v 10:45 Běh podél Halštrova Běh Aě Háj
20. 10. 2018 v 17:30 Noční běhy Chebskem – Cheb/Háje

Členská schůze s vyhlášením nejlepších ZLATÍČEK týmu

Obrázek

Salonek Restaurace Tango v Chebu 25. 2. 2018

Vynikající týmový duch a dobrá atmosféra provázely bilancování našeho týmu.

Členskou schůzi vedl předseda, statutární zástupce a šéftrenér týmu Petr Fiala. Trochu nás mrzí neúčast členů nezávodního týmu mládeže, protože celý tým by měl fungovat pohromadě. Informace jsou pro každého a i ti méně talentovaní mohou být ve sportu úspěšní a zlepšovat se nejen tréninkově v kondiční přípravě. Například přednáška a diskuse s našim trenérem Mudr. Alešem Novákem – primář neurologie sokolovské Nemocnice, byla dobrým odrazem pro správné stravování mládeže, nejen v rámci sportovního tréninku.

Podnětné byly dále postřehy a připomínky našich eliťáků Petra a Káji, kteří v rozhovoru dokázali velice podnětně vysvětlit, jak vnímají fungování našeho týmu, jejich vztah ke sportu, co jim přinesl a vidina vlastní budoucnosti.

Jednotlivé body jednání byly proloženy fotodokumentací a videi z tréninků, soustředění, závodů, které zpracoval trenér Jaroslav Svatoň. Rodiče a někteří hosté si tak mohli opět udělat lepší představu o naší činnosti, která je jinak velice dobře zdokumentována na našich webových stránkách a facebooku.

Vyhlášeni nejúspěšnější závodníci týmu – cyklistika, atletika: Tyrpekl Karel ml. 2. MČR silnice junioři, Mansfeld Tadeáš 3. místo MČR horská kola XC MTB a další
za umístění zejména v krajských závodech: Srogoňová Alena, Černá Kateřina, Šubrtová Vanda, Hodinová Vanda, Antonjuková Karinka, Černá Veronika, Nachmüller Jan, Novák Marek, Fiala Dominik, Marek Adam, Halbich Tomáš, Goga David, Zoaitter René, Novák Filip, Marek Matyáš, Fürbach Miroslav, Hrstka Vojtěch, Němec Jan.

Oceněny byly také ženy, které jsou důležitou součástí týmu: Kristina Zbuzeková, Leona Zoaitter, Daniela Románková, Štěpánka Černá.

Základní body programu:

1. Zahájení a schválení programu,

2. Hospodaření týmu v roce 2017,

3. Zhodnocení sezóny 2017 a plán na rok 2018,

4 Vyhodnocení nejlepších sportovců týmu, funkcionářů, trenérů,

5. Rozhovor s eliťáky týmu Petrem a Kájou,

6. Přednáška Mudr. Aleše Nováka – Správná výživa sportovců – cyklistika,

7. Diskuse,

8. Shrnutí, schválení a závěr.

Tým se může pyšnit úspěšnou skupinou kvalifikovaných trenérů a trenérek, pomocným personálem a fanklubem složeným zejména z řad rodičů.
Za finanční podporu děkuje mládež několika sponzorům, městu Cheb, Karlovarskému kraji a MŠMT.
Více pravidelných informací na facebooku týmu PROFI SPORT CHEB.

PROFI SPORT Cheb z.s. v další tréninkové fázi přípravného období.

Náš tým je zaměřený na CYKLISTIKU + ATLETIKU.

Co nabízíme? Všestrannou přípravu mládeže a závodní tým.
Jsme zapojení do projektu Atletika pro radost.

Tréninkové skupiny:

ZÁVODNÍ TÝM I. (14-19) pod vedením trenérů Aleš, Petr, Jarda, Kristina
je v únoru ve druhé fázi přípravného období s vrcholem třetího týdnu Jarní prázdniny – soustředění na Velodromu v Praze 12. – 17. února 2018.
Tréninky jsou zaměřeny: úterý – tělocvična kondiční síla, středa – spinning silová vytrvalost, čtvrtek – tělocvična atletika, míčové hry a míčová technika, vytrvalost, sobota – spinning rychlost, neděle – běžecká příprava.
Tréninky po celý rok 5x týdně + závody, zátěžové testy, práce s tepovou frekvencí, individuální plán, přístup při účasti na republikových závodech.
ZÁVODNÍ TÝM II. (8-14 ve dvou skupinách) má společnou přípravu v tělocvičně 2x týdně a je spojen s oddílem kondiční cyklistiky, tento týden atletika s rychlostní průpravou, příští týden míčové a pohybové hry, míčová technika, vybraní jedinci zapojení do spinnigu, neděle volný běh, trenéři Petr, Vilém,Víťa, Václav
BENJAMÍNCI (5-8) 2x týdně tělocvična s všestrannou průpravou – hry, atletika, kondiční příprava, trenér Karel
PRCKOVÉ (3-5 let) 2 x týdně tělocvična hry a soutěže trenérky Dana, Eva.

Věkové hranice jsou jen orientační, zařazení je podle výkonnosti a schopností každého jedince a zájmu o závodní tým nebo jen o kondiční přípravu.

Atletika pod vedením trenérů Petra a Viléma se v zimní přípravě věnuje 2x týdně tréninku   v tělocvičně a 1x běh venku.