Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019

Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky se uskuteční v Liberci a Jablonci nad Nisou. Liberecký kraj tak naváže na rok 2010, ve kterém hostil zimní verzi dětské olympiády. Vedle tradičních sportů, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, vypsali pořadatelé také soutěž v letním biatlonu nebo uměleckou soutěž v graffiti. Slavnostní zahájení se uskuteční v liberecké Home Credit aréně, jako oficiální olympijské domy pak poslouží Sport Park Liberec a koleje Technické univerzity. Předpokládaná účast činí více jak 4000 sportovců a trenérů.

Příprava OLYMPIONIKŮ 2019
…to je projekt, který by měl zajistit maximální možnou účast našich členů na další olympiádě mládeže v Liberci.
Počítáme s přípravou v těchto sportech
– cyklistika, atletika a triatlon.
V přípravě se počítá i se staršími členy, kteří se budou připravovat na vlastní MČR 2019 a zároveň budou vhodnými sparing partnery olympioniků.
První širší výběr bude proveden příští týden a příprava začne hned začátkem září.
Důležitá bude samozřejmě účast na společných trénincích, soustředěních ale také nutná individuální příprava a spoluúčast rodičů.
Základem výběru bude hodnocení trenérů na trénincích – výkon, chování, aktivita…, budou stanoveny nominační závody a nedílnou součástí bude práce se sporttesterem a vyplňování výkazů tréninků, měření ranní TF atd.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Černá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.