Další víkend ve znamení dvou velkých vítězství našich mladých závodníků.

Nejprve se zmíníme o Mistrovství kraje na silnici.
V sobotu časovka na 14 km a neděle silniční hromadný závod na 26 – 78 km podle kategorií.
Nedělní královský závod na silnici ukázal sílu našich ZLATÍČEK.
V kategorii juniorů a celkovým vítězem nejdelšího, společného závodu, všech kategorií kadetů až po elitu se stal zaslouženě po bojovném výkonu Kája Tyrpekl. S ohledem na vlažný začátek závodu je průměrná rychlost kolem 40 km/h velmi slušná. Za ním se seřadili tři nejlepší elitní závodníci Pávek, Fabišovský a Svatek.
Druhý balík v závodě žactva na 26 km přivedl do cíle jako vítěz teprve třináctiletý David Goga, který se nejprve dokázal dostat až do skupiny elitních závodníků, která startovala o minutu dříve a s ohledem na mnohem lehčí převody je jeho výkon obdivuhodný, zejména ve sjezdu jde o kadenci šlapání, která se přibližuje dvěma stům otáček za minut. Podobný výkon ale druhé místo zaznamenal René Zoaitter, také ročník narození 2004, kterému ovšem ještě chybí zkušenosti, přesto dojel ve třetí skupině.
O další medaile se zasloužili žákyně Kateřina Černá, juniorka Petra Nohejlová a kadet Ondřej Dokulil. Velký posun ve výkonu zaznamenal také začínající na silnici David Ondrišík.
Všem gratulujeme a těšíme se na jejich účast příští neděli na posledním závodě silničního GIRA – Kriterium Stará Chodovská.
Silniční skupina je oproti bajkové mnohem menší a i když už na tréninky chodí už téměř dvě desítky silničářů, na větší zastoupení si budeme muset počkat až do příští sezóny. Jde nejen o zajištění dopravy ale také o počet kvalitních kol na tyto závody.

Na závody „Plzeňského poháru“ vyrazila tentokrát pouze dvojice sourozenců Adam Marek a Matyáš Marek.
Ve velice silné konkurenci, která je v Plzeňském kraji v závodech horských kol dojel Adam v kadetech na 7. místě, Matyáš v žácích na 13. místě. Určitě dobrá zkušenost pro tyto naše bajkeri.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Černá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.