1 a 2. závod Českého poháru na silnici máme za sebou.


V obotu v Soběslavi si naše ZLATÍČKA vedla opravdu dobře.
Celá elitní pětka svůj závod dojela, což už samotné je v tomto závodě vynikající výkon.
Ve starších žákyních bojovala Kačka od prvního kola o medaili. Bohužel v nájezdu do poslední rovinky vymetla díru a bylo z toho „jen“ páté místo.
Starší žáky jsme měli tři – Míra s Filipem bojovali v první skupině, Maty ve druhé.
Míra byl několikrát kousek od bodů a spolu s Filipem nakonec dojeli po rozdělení čela závodu ve druhé skupince – 17 a 18. místo.
Překvapil Máty, který dojel velice pěkné svůj první ČP na silnici.
René zaváhal na startu a tím se odsoudil do druhé skupiny, kde byl však velice aktivní.
První body pro čtyři naše závodníky do ČP a zároveň do nominace na olympiádu mládeže, která se letos pojede na severu Čech.
Proto gratulace všem za podané výkony.

Neděle byla poznamenána z části euforií, z části smůlou.
Ta euforie se projevila hlavně sebevědomím, že Filip a Míra mají na ty nejlepší. Ovšem chvilka zaváhání na startu a v následném prvním dlouhém kopci znamenaly, že jim první skupina ujela. Filip si to téměř sám dojel ve druhém kole, kde nakonec kroužil s odpadliky první skupiny, a bylo z toho 29. místo. Míra se utrhl ze třetí skupiny a poslední kolo dojel sólově na 42. místě, ve třetí skupině dojel také Maty. Všichni tři jeli velice aktivně a pochvala je na místě. Smůlu si vybral
René, který se krásně držel v čelní skupině a tři kola před cílem se připletl ke kolizi jezdců, kdy se celé jedno kolo snažil se zaseknutou zadní brzdou ještě vrátit zpět do čela závodů. Po odstranění problému byl poslední dvě kola schopný už jen posbírat několik odpadlíků a dojel na 36. místě. Smůlu měla bohužel i Kačka, kterou postihly zdravotní problémy a nemohla se tak závodu zúčastnit.
Výsledky relativně nic moc ale výkony, nasazení, bojovnost a aktivita na jedničku, určitě lepší než se vézt v balíku.
Proto hodnotíme první víkend velice pozitivně a těšíme se na další, tentokrát ještě dál – v Kyjově.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Černá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.