Tour de Brdy 2018

Velice profilově náročný 33km dlouhý silniční závod, kde závodníky kromě asfaltu čekaly i nepříjemné zejména šotolinové sjezdy v lesních úsecích.
Na start se postavilo 25 závodníků a závodnic, za vítězstvím si jeli od začátku až do finiše všichni tři naši reprezentanti – Kateřina Černá, René Zoaitter a Tadeáš Mansfeld.
První skupinu táhl a o úniky se snažil Renda. Na druhém delším kopci se to, opět díky Rendovo aktivitě, rozdělilo na dvojice a trojici. V té první jel René s Matyášem ze Sparty, ve druhé byla týmově stejná dvojice Táďa se Sparťanem.
Nakonec rozhodoval finiš, kde bohužel oba naši borci tahali za kratší provaz.
Pro Reného z toho bylo druhé místo ve starších žácích, pro Táďu místo čtvrté, ale první v mladších žácích.
Trojlístek doplňovala naše starší žákyně Kačka, která sice na druhém kopci lehce zaostala za skupinkou, ale v konci závodu si to sjela a skončila celkově sedmá, ve svojí kategorii zvítězila.
Do kvarteta jsme měli ještě Verunku, našeho benjamínka, která dojela na pěkném čtvrtém místě.
Všem gratulujeme.
Důležitá byla také příprava kol před závodem, závod vždy doprovází řada defektů, a tak se nám výběr plášťů a nové obutí vyplatily.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Černá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.