První bajkové medaile a vynikající umístění na MČR v přespolním běhu.

Zlatíčka se nám uplynulý víkend rozletěla sbírat úspěchy po celé republice.

Prvního ze závodů MTB série „Jarní bahno“ se zúčastnili Samuel Naughton, David Ondrišík a Jan Nachmüller. Honza si vybojoval ve své kategorii 1.místo, Samík 2.místo a Davča, i vlivem drobného bloudění, skončil těsně za stupni vítězů na místě 4. Jan Němec a Vojta Hrstka byli nejúspěšnější v nejmladší žákovské kategorii. Na začátek sezóny rozhodně výborné výsledky.

Na Pražském poháru MTB jsme měli želízko v ohni v našem závoďákovi Tadeáši Mansfeldovi. Táďa prokázal nejen svoji fyzickou, ale i psychickou připravenost, když se po nezaviněném pádu po startu probojoval až ze samého konce startovního pole na pěkné 13.místo.

Část Zlatíček se zúčastnila i Vodního živlu v Aši, kde zvítězil v žácích Vilém Šubrt, Matyáš Marek byl druhý, v mužích kadet Adam Marek třetí. Velká gratulace všem.

Na MČR v přespolním běhu hájila zástavu chebské atletiky další skupina našich Zlatíček ve složení Alena Srogoňová, René Zoaitter, Filip Novák, Miroslav Fürbach, Vanda Šubrtová a Jan Zůna, a drželi jí pěkně hrdě a vysoko. V kategoriích těch nejmladších získala Vandička 13 a Honzík 17.místo, oba zde nabyli cenné zkušenosti. Filip (v cíli 16.) a Míra (33.) prokázali svoji zvyšující se výkonnost a bojovnost, stejně jako Renda, který v silné konkurenci vybojoval 28. místo. Parádní umístění v elitní desítce (celkově 10. ve své kategorii se ztrátou pouhých 34s na vítězku) získala Alča. Být mezi 10 nejlepšími v republice je určitě skvělé a my věříme, že Ája nezůstane osamocena a přidají se i další Zlatíčka. Jistě jich na to pár výkonostně letos má a brzy se dočkáme. Tak držte palce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Černá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.