Prázdninový víkend – závody a trénink

GP Březová 28.7. 2017 – silniční kriterium.


Na startu 15 členů našeho týmu mládeže.
Závod měl vynikající atmosféru. Dík patří pořadatelům v čele s Honzou Vokáčem, pěkná trať, dobrá konkurence, také zásluhou žáků ze Sparty Praha a dobré zázemí našich trenérů a rodičů.

Na startu z našeho týmu pět děvčat Karinka, Verča, Kristýnka, Kačka a Alča, chlapců jednou tolik Táďa, Matyáš, Tomáš, René, David I. a II., Ondra, Dominik, Adam a Kája.

Výborně pro nás rozjela závod Karinka, která po čtvrteční první jízdě na silničce vyrazila do závodu jako střela a proto nebylo o vítězce závodu děvčat vůbec žádné pochyby, o druhé místo bojovala srdnatě o rok mladší Verča, když se všechna čtyři kola pohyboval stále těsně za svojí soupeřkou, na poslední rovince krásně nastoupila, bohužel cíl byl ještě o nějakých deset metrů dál než si myslela a proto na ni „zbyla“ až bronzová medaile.
V dalších kategoriích neměli konkurenci Tadeáš a Kačka s Kristýnkou, kdy jeli krásný týmový, sólový závod. Bylo vidět jaký pokrok za poslední sezónu zaznamenali.
Konkurence se sešla zejména v dalších žákovských kategoriích chlapců a o medaile bojovala nejprve čtveřice Goga, Rubáš, Zoaitter a Kroc, kdy čelo závodu ovládal hlavně David, který ostatním členům v úniku moc šancí nedával. Třetí místo odtáhl ve druhé dvojici Renda, kdy se třikrát vrátil na čelo závodu a byl to pro něj opravdu povedený závod. Těch nástupů bylo vidět v každém kole několik. Naštěstí jako v další jedoucí skupince, kde makali na špici Matyáš, Tadeáš a Tomáš, všichni tři zaslouží velkou pochvalu za bojovnost, dobře se držel také druhý David Ondrišík, dále druhý z mladších žáků ze Sparty. Jen škoda nezkušenosti Alči, která z této skupiny nakonec odpadla, přesto podala vynikající výkon. Byl to závod jaký se nevidí ani na ČP v těchto kategoriích.
Závod kadetů byl v režii Adama, který se nebál jet od začátku ve zkušené skupince veteránů, čímž zaslouženě zvítězil. Tak jako Adam jeli na hranici svých možností také Dominik a Ondra třetí a čtvrté místo.
Od zkušeného Káji (junior) jsme očekávali útoky na čele závodu v elitní skupině a to také ukázal, včetně získaných prémií.
Celkem zkušeně si dojel pro třetí místo v elitě mužů.
Kája po druhém místě na MČR a další úspěšné reprezentační účasti se v současné době připravuje na u nás nejprestižnější mezinárodní závod juniorů Regionem Orlicka, kde uspěli v minulosti takové hvězdy jako např. Peter Sagan..
Celkový triumf o obhajoba loňského vítězství pro našeho odchovance v barvách Sparty Praha Petra Fialu ml. v kategorii elite.

Sobota 29. 7. 2017

Do německé Géry odjeli s týmem Sparty Praha trenér Petr s Davidem Gogou a Reném Zoaitterem, trenér Vláďa se rohodl vzít svého syna Tadeáše Mansfelda na závod také do Německa na prestižní Cube cup.
Jak si naše hvězdičky vedli a jestli se posouvají do pozice hvězd týmu ukáže také několik fotek ze závodů.
Všichni startovali na konci početného balíku závodníků.
Výhoda našich viditelných dresů a proto ty žluté tečky na konci vidí určitě každý.
O to více potěší, pokud se naši borci dokáží dostat až na čelo závodu a to se také povedlo. Nejprve se prokousal startovním polem až na stupně vítězů v bajkovém závodě Táďa.
Z páté desítky na startu opravdu až na stupně nejvyšší je výkon hodný opravdového bojovníka a dokazuje perfektní výkonnost tohoto teprve desetiletého cyklistického zlatíčka týmu.

Na silničním závodě to měli naši starší žáci minimálně stejně těžké, protože je čekal silniční závod na okruhu něco přes 1km (18 kol) ve společném závodě starší žáci a kadetky a naši borci stály na konci osmdesáti členného pole cyklistů a cyklistek.
Bohužel na svoji nezkušenost, díky absenci na silničních závodech ČP doplatil Renda a jak je vidět na fotokách od startu se pohyboval na konci startovního pole. Dostat se do předních skupinek pro něj byl neřešitelný úkol a po polovině závodu byl s dalšími odvolán ze závodu pro dojetí prvním závodníkem o kolo.
Naopak své zkušenosti využil Davča a dokázal si postupně „skákat“ jednotlivé skupinky před ním a dostat se až do čela závodu, což bylo cca 6 kol. Po kratším odpočinku se snažil dostat také na přední pozice závodního balíku, což se mu po polovině závodu také podařilo. To již byla ujeta dvojice závodníků, kteří si rozdělili první dvě místa a proto na početný balík zbyla jen jedna možná medaile.
David dobře pracoval na své pozici na konci závodu, kdy najížděl správně do cílové rovinky v první desítce.
Bylo z toho v cíli nádherné páté místo ve spurtu a celkově sedmé místo. Opravdu krásné, vynikající umístění v tak početném poli. Trochu mrzí, že to bylo v uvozovkách bramborové umístění, kdy brali finanční prémie závodníci na prvních šesti místech.
David zajel další povedený závod a potvrdil svoji výkonnost závodníka první desítky v ČR.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je petrfiala. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.