Nominace na olympiádu mládeže – naši závodníci.

Příprava směřuje nejen k vrcholu sezóny, kterým je pro závodní tým zejména MČR, což jsou měsíce konec června až začátek srpna, dle jednotlivých kategorií a disciplin (silnice, dráha, horská kola), ale letos také ke konci června, kdy vrcholí další olympiáda mládeže, tentokrát v Brně.

Před začátkem závodního období je situace z pohledu šéftrenéra týmu takováto:

V triatlonu máme v širší nominaci Filipa Slaninu a Petru Nohejlovou, kteří mají velké ambice se na olympiádu opravdu nominovat. U Petry narážíme v současné době na tréninkový výpadek způsobený onemocněním. Filip musí hodně zabrat ve svých slabších disciplinách, zejména na běhu a hlavně přechodu kolo/běh.

V cyklistice je těch adeptů mnohem více a proto se k jednotlivcům dostaneme podrobněji.

Kadeti jsou v našem kraji velice silnou kategorií a proto je z koho vybírat:

Nejlépe jsou na tom samozřejmě borci z Chodova, kteří se velice dobře připravili na zimní závodní sezónu a získali hodně bodů z MČR a ČP na dráze.

Z našich závoďáků je na tom momentálně nejlépe Adam Marek, který má z mého pohledu více než padesátiprocentní šanci se na olympiádu podívat. Jeho přístup k přípravě, tréninku i s ohledem na dojíždění z Aše je obdivuhodný. Přesto, že je Adam prvním rokem v této kategorii bude patřit nejen k lídrům týmu. Hůře je na tom Dominik, který doplácí na zdravotní problémy, které se s ním táhnou druhý rok a pravděpodobně šanci už nemá. Tak jako někteří další, kteří sice udělali v letošní zimní přípravě velký pokrok ale s ohledem na dráhové discipliny šanci na nominaci nemají.

Žáci, jako druhá naše parádní kategorie, jsou na tom mnohem lépe v nominaci.Pokud si to někdo z borců nepokazí sám měli by se olympiády zúčastnit David Goga i René Zoaitter. Oba přistoupili k zimní přípravě opravdu zodpovědně a jsou vzory pro ty mladší v docházce a v nasazení při trénincích.

Žákyně jsou v karlovarském kraji také velice silné. Mezi dosud bodovaná děvčata v celorepublikovém hodnocení Sáru Peterkovou Ostrov a Markétu Macánovou Chodov,by měla zapadnout další talentovaná dívka.

My navíc  věříme, že možná může bojovat i o první nominační místo naše nadějná hvězdička Alena Srogoňová. Nikdo by asi nepředpokládal jaký posun ve výkonnosti je u tak mladého děvčete možný. Alča si jde za svým cílem a chápe, že základ je ve všestrannosti a proto patří nejen k výborným cyklistkám ale také nadějným atletkám a může se stát, že bude mít šanci se prosadit také v triatlonu. V tréninku se samozřejmě musí snažit udržet nejen s nejlepšími žáky ale také s kadety.

Bohužel silná kategorie kadetek nám odrostla a v současné době děvčata roč. nar. 2001 a 2002 nejsou v našem kraji ale ani v našem týmu, která by mohla důstojně reprezentovat náš kraj na této akci.

Všem, kteří se o nominaci poperou držíme palce v další přípravě. Těm, kteří se olympiády nakonec zúčastní budeme všichni z týmu držet palce. Samozřejmě by bylo nádherné pokud to někomu jak se říká na olympiádě cinkne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je petrfiala. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.