Mistrovství České republiky – Vidnava

Prvním závodem letošního silničního MČR byla časovka jednotlivců. Za náš tým se jí zúčastnili dva starší žáci Mirek Fürbach a Kačka Černá. Míra je bojovník. Během závodu se ozvalo zranění z minulého týdne, závod přesto nevzdal a dojel na pěkném 36. místě. Radost nám udělala Kačka, která se postupně vrací do formy a v časovce zajela skvělé 9. místo.

V pátek závody pokračovali časovkou dvojic. Kačka bohužel dvojici neměla. Míra se spojil se Štěpánem z týmu CK Slavoj Terezín a dojeli na pěkném 8. místě.

V neděli se na start postavili vedle Kačky a Míry i ostatní naši silničáři Filip Novák, Alča Srogoňová a Renda Zoaitter. Nejlépe si vedl v žácích Filip Novák, který prakticky celý závod kontroloval čelo závodu. Bohužel v závěrečném spurtu cca 400m před cílem spadli tři cyklisté před ním a tím zbrzdili jeho šance na lepší umístění. V této skupině dojel ještě Mirek na 27. místě, který, ač prvoročák, dojel do cíle také v první skupině.
V žákyních dojela v první skupině na 16. místě Kačka, když se ještě v nájezdu do cílové rovinky pohybovala na krásném třetím místě.
René v kadetech dojel také v hlavní skupině, před kterou byl v úniku jediný závodník, ale na lepší než 54. místo to nebylo.
Jediná Alena Srogoňová dojela v kategorii kadetek ve druhé skupině na 21. místě.

Mistrovské závody jsou specifické a závodění je trochu jiné. Přesto je vidět ve srovnání se závody na olympiádě, že se naši závodníci mohou pohybovat na čelních pozicích závodu. Budou-li dále více aktivní, mají šanci být v dalších letech úspěšní.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Černá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.