MAXBIKE – Mistrovství planety

Druhý závodní víkend na Velodromu Praha Motol naše Zlatíčka bojovala o titul Mistra republiky ve vylučovacím závodě. Současně pokračoval i druhý závod Českého poháru, kde oba naši medailisté v žákovských kategoriích Tadeáš Mansfeld a Kateřina Černá stáli opět na stupních nejvyšších, tentokrát oba na třetím místě.

Kačka navíc ještě přidala bramborovou medaili z MČR, kam se do finále kvalifikovali další naši závodníci: st. žáci Filip Novák a Miroslav Fürbach a kadeti René Zoaitter a David Goga. Filip atakoval v obou závodech první desítku, Míra se bohužel v rozjížďkách nekvalifikoval do A jízd Českého poháru.
V pohárových B jízdách si pak zazávodili i junioři Tomáš Halbich a Adam Marek.

Cenné zkušenosti v plné tréninkové přípravě budeme využívat ve třetím závodě ČP za čtrnáct dní a nominovaní na MČR (z výsledků ČP) pak využijí zkušenosti hlavně v polovině prosince, kdy vrcholí dráhová příprava právě mistrovským závodem v omniu.

Dráhové závody patří k nejrychlejším cyklistickým závodům, kde se rozvíjí hlavně rychlostní a rychlostně silové schopnosti, které se mění v dovednosti.
Kdo si tyto závody nevyzkoušel, neví, že jde o discipliny pro odvážné a bojovné sportovce, neví, jak jsou tyto závody náročné, kolik je zde v krátké době kontaktních soubojů, nástupů, zrychlení, možností v desetině sekundy reagovat na vzniklé situace …. Je to ideální příprava pro další řadu cyklistických disciplín.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Černá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.