Český pohár na silnici nakonec s nedělním úspěšným vystoupením našich ZLATÍČEK

Sníh s deštěm, teplota po ránu kousek nad bodem mrazu, závod na druhém konci republiky v Kyjově…
V sobotu se naši žáci a kadeti teprve rozjížděli na kritériu, v neděli je pak čekal nejnáročnější závod letošní sezóny – 15 km dlouhý silniční okruh.
KAČKA jako starší žákyně jedno kolo, žáci FILIP a MÍRA dvě, kadeti RENÉ a DAVID čtyři.
Žáci jeli výborně. Filip již od startu v první skupině, Míra opět váhave ve druhé. Filip zvládal nástup soupeřů úspěšně až do předposledního kopce, kde ztratil a dojel ve trojici necelé dvě minuty za hlavní skupinou. Cílový spurt vyhrál a skončil ve více než stočlenném startovním poli na 21. místě, na 17. z Čechů. Míra celkově 46. místo.
V žákyních jela Kačka také skvěle. Na čele závodu se držela až do posledního kopce a do cíle dojela půl minuty za vítězkou. Z více než 50 děvčat celkově 12., z Češek 9.
René v kadetech klasický – po startu v problémech, kdy nebyl schopný pro bláto ze startu našlápnout a už čelo, opět kolem sto závodníků, nedojel a jen dojížděl další skupinky za. Naštěstí velice úspěšně a s takovou intenzitou, že nebyl nikdo, kdo by se s ním dokázal udržet.
David bohužel musel pro zraněné koleno po druhém kole závod vzdát.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Černá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.