Český pohár a přebory SCM – dráha

Příjemným překvapením bylo tento víkend vystoupení našich ZLATÍČEK na prvním závodě ČP na dráze.
Po kvalitním týdenním soustředění v průběhu podzimních prázdnin jsme vstupovali do prvního závodu Českého poháru a přeboru SCM s očekáváním, zda budou alespoň někteří konkurovat republikové špičce na dráze.

U žáků a kadetů bylo vždy více než dvacet závodníků, proto se první závod scratch (hladký závod) jel jako rozřazovací do dalších závodů (so i ne vždy po 3 závodech).
Junioři Tomáš Halbich a Marek Adam jsou hlavně bajkeři, proto se s nějakým zásadním umístěním v první dvacítce počítat nedalo a závod byl pro ně spíše tréninkem.
V kadetech nastoupil pouze René Zoaitter, David Goga kvůli nemoci nastoupit bohužel nemohl. První závod nezastihl Rendu právě v ideální formě a byl tak zařazen do druhé „B“ skupiny. Tam bojoval velice statečně o stupně vítězů a nakonec skončil druhý.
Starší žáci Miroslav Fürbach a Filip Novák v rozřazovacím závodě zabojovali a oba postoupili do první „A“ skupiny. Bohužel dva pády pro Míru znamenaly předčasné ukončení závodů a ošetření v nemocnici. Podezření na vážnější zranění se naštěstí nepotvrdilo, do dalšího závodu však již nenastoupil. Filip zatím není typem „dravého“ bojovníka, přesto se v první skupině pohyboval těsně za první desítkou, nakonec skončil na krásném 13. místě.
Starší žákyně Kateřina Černá si šla od prvního závodu za svým cílem bojovat o medailová umístění. Nechybělo jí nasazení ani pohyb v balíku. Bohužel tréninkové manko v důsledku jejího zranění je znát, umístění na stupních vítězů pro nás proto bylo příjemným překvapením, první i druhý den třetí a tím celkově také bedna – bronz na republikové úrovni.
Ještě lépe si vedl ve svém věku již ostřílený mladší žák Tadeáš Mansfeld. Díky zařazení slabších starších žáků byla v této kategorii solidní konkurence. Bojovné výkony vystřídalo několik zaváhání, přesto se Táďa stal naprosto překvapivě celkovým vítězem této nejmladší kategorie.

Díky dvěma medailím našich Zlatíček se SCM Karlovarského kraje umístilo v přeborech SCM hned za čtvrtou Plzeň, kde je však sportovní centrum tvořeno více než třemi silnými „dráhařskými“ oddíly.

Gratulujeme a těšíme se na další společnou přípravu.
Příští víkend nás čeká další závod Českého poháru a Mistrovství planety.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Černá. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.