Běh by měl být základem a součástí tréninku všech sportovců.

DIAGNOSTIKA – POMOCNÍK PŘI VÝBĚRU BĚŽECKÉ BOTY

Běh

Každý z nás je individuální. Jsme rozdílní svou výškou, váhou, stylem běhu a spoustou dalších tělesných dispozic. Ke všem běžcům by se proto mělo přistupovat individuálně tak, aby byly zohledněny všechny jeho požadavky a především běžecká technika. V našich prodejnách se snažíme právě o takový osobní přístup při výběru nejvhodnější běžecké boty pro Vás.

V běžeckých speciálkách Triexpert vždy začínáme výběr obuvi diagnostikou došlapu společně s diagnostikou na tlakové desce.

Pouze tímto způsobem je možné dosáhnout přesné analýzy Vašeho běhu (běžecký pás s videokamerou a diagnostika speciálním softwarem) a následné rozpoznání chybného postavení nohou, což může při došlapu vést i k nesprávnému postavení dolní končetiny, příp. pánve, osy ramen či páteře.

Anomálie na chodidle může způsobovat bolesti kolen, kyčlí nebo krční páteře.

U samotné diagnostiky nás bude dále zajímat:

  • Zda má běžec nějaké problémy
  • Jak vypadá jeho obvyklý trénink a za jakých podmínek probíhá
  • Jak staré jsou jeho běžecké boty

Nesprávná obuv napomáhá nevhodnému zatížení pohybového aparátu, díky čemuž může docházet k přetížení určitých partií těla. Zkuste si proto vybrat Vaše běžecké boty právě s využitím diagnostiky a konzultace v běžecké speciálce Triexpert. Věříme, že nebudete litovat.

Neostýchejte si s sebou přinést i pár běžeckých bot, ve kterých jste dříve běhali či ještě běháte. Plochy na podrážce, které jsou nejvíce opotřebované, vypovídají o Vašem běžeckém stylu (došlapu a odrazu). Společně s výsledky s diagnostického měření nám společně dají ten správný obrázek o typu Vašeho chodidla a technice Vašeho běhu.

Více o diagnostice (vyšetření)

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je petrfiala. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.