Dráhovou sezónu jsme zahájili přípravným soustředěním v Motole 29.10.-2.11. 2018.

Dráhové soustředění – velodrom Motol 2018 –  je opět jen minulostí.
I letos jsme si to opravdu užili, tentokrát bez úrazu.
Dvě vyrovnané tréninkové skupiny kadeti + junioři a mladší + starší žáci, k tomu skupina začátečníků, navíc trojice z Uničova… celkem 27 mladých cyklistů a tři zkušení trenéři.

Sezónu zahájíme Českým pohárem a současně Přebory SCM 10-11.11. a Mistrovstvím České republiky 17-18.11. V prosinci nás čeká 2x Omnium, a to 1-2.12. a 15-16.12.

Chebské sprinty – Mistrovství kraje XCE sprinty

Posledním závodem krajského poháru horských kol Chebské sprinty byla zakončena na závody bohatá sezóna 2018.

Přinášíme bleskové výsledky – u každého medailisty i nejlepší čas ze všech jeho rozjižděk:
žáci do 10ti let – 1. Hrstka 2:08, 2. Janka 2:12, 3. Stange 2:12, 4. Velan, 5. Němec, 6. Bonisch, 7. Basetlik, 8. Korellus
žákyně do 10 let – 1.
Lepiková 2:21, 2. Jungmannová 2:33, 3. Šubrtová 2:47, 4. Antonjuková, 5. Horná
žáci do 12ti let – 1. Fürbach 2:00, 2. Mansfeld 2:01, 3. Naughton 2:05, 4. Urbánek, 5. Keilhauer, 6. Němec Patrik, 7. Němec Jan, 8. Jánský, 9. Knotek, 10. Cingroš, 11. Rejha
žákyně do 12 let – 1. Havelková 2:17, 2. Dvořáková 2:31, 3. Hodinová 2:37
žáci do 14 let – 1. Goga 1:48, 2. Faltus 1:54, 3. Novák 1:54, 4. Zoaitter, 5. Jánský, 6. Šubrt, 7. Švejdar, 8. Marek, 9. Palice, 10. Řepa, 11. Procházka
žákyně do 14 let – 1. Černá 2:10, 2. Uhmanová 2:10, 3. Horáková 2:11, 4. Štěpánková, 5. Marinková, 6. Hodinová, 7. Duspivová
Kadeti – 1. Kopecký 1:43, 2. Marek 1:45, 3. Vaněček A.1:52, 4. Halbich, 5. Vaněček L. , 6. Lochschmidt, 7. Hrůza
Kadetky -1. Srogoňová 2:05, 2. Medková 1:55
Junioři – 1. Nachmüller 1:44, 2. Novák 1:58,
Ženy – 1. Získalova 1:50 min.

Medailistům gratulujeme, závodníkům děkujeme za účast, pořadatelům za skvěle připravený závod, který měl spád a příjemnou atmosféru.

Běh Smolnickým kopcem

V neděli se atletická část vydala do Chodova.
K vidění byla řada strhujících soubojů, někdy až do posledních metrů na cílové čáře.
Ti mladší se přijeli samozřejmě většinou teprve učit a porovnávat výkony se soupeři, ti starší si mazácky přijeli pro medaile.
Těší nás, že jako vždy bojovali všichni na hranici svých možností.
Na benjamínky vyšla umístění ke konci druhé desítky, mladší žáci kontrolovali první desítku.
Ve starších žácích bral Renda bronz, ve starších žákyních nedala Alča soupeřkám šanci a s přehledem si doběhla pro zlato.
V kadetech bojovali v silné konkurenci opravdu skvělých atletů a medailistů z republikových závodů hned tři naši atleti – Honza, Tomáš a Adam. Honza doběhl pár vteřin od medaile a proto čtvrté místo, dalších několik vteřin od medaile byl Tomáš šestý a s již větším odstupem Adam sedmý.
Medailovou sbírku s dalším zlatem doplnil v juniorech a celkově čtvrtým místem mezi muži Kája, který opět ukázal, že je jak mistr cyklistického řemesla, tak i vynikající atlet.
Pro Tomáše s Kájou a další atlety chebského gymnázia to byla příprava na čtvrteční republikový závod v Hradci Králové – držíme palce.

Všem dnešním závoďákům děkujeme za výkony, medailistům gratulujeme.

Časovka na „Andělku“

Konec sezóny, k tomu bohužel řada marodů a konkurenční závody, to vše se projevilo na posledním závodě krajského silničního poháru Časovka na Andělskou horu.
Nejlépe zajeli opět Míra a René, na stupně nejvyšší se prosadili také oba Tomášové.
Celkově si v Karlovarském poháru stupně vítězů vybojovali René, David a Káťa v žácích, Ondra v juniorech.

Tour de Brdy 2018

Velice profilově náročný 33km dlouhý silniční závod, kde závodníky kromě asfaltu čekaly i nepříjemné zejména šotolinové sjezdy v lesních úsecích.
Na start se postavilo 25 závodníků a závodnic, za vítězstvím si jeli od začátku až do finiše všichni tři naši reprezentanti – Kateřina Černá, René Zoaitter a Tadeáš Mansfeld.
První skupinu táhl a o úniky se snažil Renda. Na druhém delším kopci se to, opět díky Rendovo aktivitě, rozdělilo na dvojice a trojici. V té první jel René s Matyášem ze Sparty, ve druhé byla týmově stejná dvojice Táďa se Sparťanem.
Nakonec rozhodoval finiš, kde bohužel oba naši borci tahali za kratší provaz.
Pro Reného z toho bylo druhé místo ve starších žácích, pro Táďu místo čtvrté, ale první v mladších žácích.
Trojlístek doplňovala naše starší žákyně Kačka, která sice na druhém kopci lehce zaostala za skupinkou, ale v konci závodu si to sjela a skončila celkově sedmá, ve svojí kategorii zvítězila.
Do kvarteta jsme měli ještě Verunku, našeho benjamínka, která dojela na pěkném čtvrtém místě.
Všem gratulujeme.
Důležitá byla také příprava kol před závodem, závod vždy doprovází řada defektů, a tak se nám výběr plášťů a nové obutí vyplatily.

XC Lipová 2018

Pěkný závod za krásného počasí v bezva prostředí s fajn lidmi … Tak by se asi dal jednou větou ohodnotit dnes konaný závod MTB v Lipové. Účast byla na závěr sezóny hojná a naše Zlatíčka bylo zase vidět doslova všude (zejména u máminých buchet nebo pozávodního guláše či řízku). Atmosféru si můžete zkusit nasát z přiložených fotografií a my jen ještě pogratulujeme Agi, Áje, Davčovi, Tomíkovi a Matymu za umístění na bedně a všem ostatním za jejich výborné výkony, které budou na bednu stačit třeba příště.

XC Na Zelenou horu

 

V neděli vyvrcholil také poslední závod mezinárodně obsazeného poháru Cube cup a Chebského poháru horských kol Zelená hora.
Výborně si vedla všechna naše ZLATÍČKA
Jan Nachmüller v juniorech, Tomáš Halbich a Petr Hrůza v kadetech, v žácich můžeme mluvit o přeboru týmu René Zoaitter, Tomáš Faltus, Matyáš Marek, Vilém Řepa, Agáta Hodinová a Viktorie Marinková.

V sobotu vyvrcholil poslední závod Českého poháru na silnici.


Naším nejúspěšnějším závodníkem byl na třetím místě ml. žák Miroslav Fürbach a vybojoval si tak první republikovou medaili ve spurtu skupiny.
Členitá trať, vítr, nasazení, bojovnost udělaly závod velice náročný. Početná skupina mladších žáků se rozdělila na řadu skupinek i jednotlivců. V další skupině na 21. místě dojel Tadeáš Mansfeld.
Ve starších žácích dojel ve druhé skupině na 19. místě René Zoaitter. V kadetech byl odvolán při průjezdu do posledního kola Tomáš Halbich, který se stále ještě učí pohybovat v početném balíku.

Děti na kole

Několik našich Zlatíček se dnes zúčastnilo tradičního chebského závodu „Děti na kole“, a neodcházela s prázdnou: hned 2 zlaté medaile si odnesla Rozárka Získalová, která se účastnila závodů hned ve dvou kategoriích (do 4 a do 6 let), další zlato pak vybojovali Vojta Hrstka (chlapci do 10) a Patrik Němec (mladší žáci). Stříbro získala Vandička Hodinová (mladší žákyně), bronz Honzík Němec (mladší žák 12). Bramborovou medaili si odnesly dívky Verunka Černá (dívky do 8 let) a Karinka Antonjuková (dívky do 10). Pochvalu za bojovnost si zaslouží i Honzík Cingroš ( mladší žák).

MČR – duatlon Příbram

V top ten zazářilo hned pět našich ZLATÍČEK.

Pro zlato si běžela od začátku závodu nejstarší z nich Alena Srogonová a ostatním soupeřkám nedala ani na chvíli šanci.
Bronz vybojoval Táďa prakticky už na kole a v běhu náskok udržel.
Nejtěžší souboj do posledních metrů svedl Filip Novák o bronz, stejně na tom byl René Zoaitter, který se i po kole držel v první čtyřce, bohužel ztratil v depu a v závěru to nedoběhl, proto oba kousek nepopulární bramborová .
Do top ten, první pětky se probojovala ještě Viktorie Marinková a to při svém debutu na velkém závodě.
Nezklamali ani další žáci 10. Jan Němec a 12. Miroslav Fürbach, kteří si také poprvé vyzkoušeli tento druh závodu.

Velká gratulace a dík za předvedené výkony.